خانه / فناوری / بازی ویدیویی / Doom جدید حسابی سخت است!

Doom جدید حسابی سخت است!

در حالی که بازی‌های امروزی بیشتر سعی می‌کنند سینمایی باشند و بازی‌کننده‌ها را با داستان‌ها و شخصیت‌های‌شان درگیر کنند، هنوز هم بازی‌هایی پیدا می‌شوند که روند بازی‌شان، تمرکز اصلی سازنده‌ها هستند. برخی سازنده‌ها سعی می‌کنند روند بازی‌شان را آن قدر پرداخت کنند که بتوان بازی را بارها و بارها پشت سر هم بازی کرد و از آن لذت برد. درجه‌های سختی مختلف هم برای بازی‌هایی که بیشتر به روند بازی‌شان وابسته هستند، یکی از ملزومات اصلی است. بازی‌کننده‌ها می‌خواهند هر بار که بازی را تکرار می‌کنند، با چالش‌های جدیدی روبرو شوند.

آخرین درجه‌ی سختی Doom آن‌قدر سخت است که سازندگان‌اش هم نتوانسته‌اند تمام‌اش کنند.

اخیرا شنیده‌ایم که شماره‌ی جدید Doom یک درجه‌ی سختی جدید به اسم Ultra-Nightmare دارد. زمانی که بازی را در این درجه‌ی سختی بازی می‌کنید، فقط می‌توانید یک بار کشته شوید. کشته شدن در این درجه‌ی سختی، به معنای بازگشت به ابتدای بازی است. استودیوی بازی‌سازی id Software، سازنده‌ی قسمت جدید Doom، گفته است که درجه‌ی Ultra-Nightmare به‌قدری سخت است که هیچ کدام از اعضای استودیو هم نتوانسته‌اند آن را تمام کنند!

سازندگان Doom جدید می‌گویند که چالشی در استودیو به راه افتاده است و افراد یکی پس از دیگری سعی می‌کنند بیشتر از دیگران پیش بروند و با هم کل‌کل کنند.

البته تنها تفاوت بین درجه‌ی سختی Nightmare و Ultra-Nightmare، ییک بار کشته شدن و برگشت به اول بازی است. یعنی می‌توانید حسابی روی درجه‌ی سختی Nightmare تمرین کنید و سپس چالش درجه‌ی سختی پس از آن را بپذیرید.

بازی Doom (که هیچ شماره یا پسوندی در دنباله‌ی اسم‌اش پیدا نمی‌شود)، قرار است در روز ۱۳ می سال جاری میلادی (۲۴ اردیبهشت) روی سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن۴ و رایانه‌های شخصی عرضه شود.

منبع: IGN