خانه / فناوری / بازی ویدیویی / سامسونگ نسل جدید تراشه‌های گرافیکی NVIDIA را می‌سازد

سامسونگ نسل جدید تراشه‌های گرافیکی NVIDIA را می‌سازد

براساس گزارش‌های منتشر شده به نظر می‌رسد که شرکت سامسونگ همکاری جدیدی را با شرکت «انویدیا» (NVIDIA) آغاز کرده است. در این همکاری شرکت سامسونگ نسل جدید تراشه‌‌های گرافیکی انویدیا را تولید خواهد کرد. حتما می‌دانید که انویدیا نام شناخته‌ شده‌ای در زمینه‌ی تولید کارت‌های گرافیکی و تراشه‌های گرافیکی است و در چند ماه اخیر مدل‌های جدید محصولات خودش را هم معرفی کرده بود.

سامسونگ تراشه‌های جدید NVIDIA را با فناوری ۱۴ نانومتری تولید می‌کند.

در گزارش‌های جدید گفته شده که شرکت انویدیا تصمیم گرفته کار ساخت تراشه‌های جدیدش را به شرکت سامسونگ بدهد تا آن‌ها را با فناوری ۱۴ نانومتری تولید کند. تا قبل از این شرکت TSMC با فناوری ۱۶ نانومتری این تراشه‌ها را تولید می‌کرد. این انتخاب انویدیا باعث می‌شود که تراشه‌های جدیدش کوچک‌تر شوند و در حالی که قوی‌تر هستند، مصرف انرژی کمتری داشته باشند. اگر این گزارش‌ها صحت داشته باشند، اکنون شرکت سامسونگ هر دو تراشه‌ی گرافیکی NVIDIA و AMD‌ را تولید می‌کند.

در بخش دیگری از این اطلاعات گفته شده که سامسونگ کار ساخت تراشه‌های جدید انویدیا را قبل از پایان سال ۲۰۱۶ شروع می‌کند. شرکت انویدیا هم گفته بود که از هم اکنون در حال آزمایش نسل جدید کارت‌های گرافیکی Pascal است.

البته هیچ کدام از دو شرکت سامسونگ و انویدیا این گزارش‌ها را تایید نکرده‌اند. باید منتظر اطلاعات بیشتر باشیم.

 

منبع: Ubergizmo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *