خانه / چهره ها / تولد چهره های مشهور ایرانی در ۱۲ آذر + عکس

تولد چهره های مشهور ایرانی در ۱۲ آذر + عکس

سالروز تولد چهره های مشهور ایرانی در ۱۲ آذر

روزهای پاییز به سرعت در حال سپری شدن هستند و تا چشم برهم بزنیم زمستان هم از راه میرسد. امروز دوازدهمین روز از سومین ماه فصل پاییز است و نوید رسیدن زمستان کم کم به گوش میرسد.

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به دوازدهمین روز از آذرماه رسیدم. امروز ۱۲ آذر همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد امروز می پردازیم.

اگر برایتان جالب است که با چهره های مشهور ایرانی متولد امروز ۱۲ آذر بیشتر آشنا شوید ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

نصرالله رادش

نصرالله رادش بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان ۱۲ آذر ۱۳۴۵ متولد شد.

نصرالله رادش با بازی در مجموعه پرواز ۵۷ به تلویزیون آمد و با بازی در مجموعه باغ مظفر در نقش حیف نون درخشید و نقش متفاوتش در سریال مسافران از او چهره شناخته شده تری ساخت.

سیدکاظم احمدزاده

سیدکاظم احمدزاده مجری پیشکسوت کشورمان ۱۲ آذر ۱۳۴۲ در تهران متولد شد.

کاظم احمدزاده از مجریان با سابقه کشورمان است که بیش از دو دهه از عمر فعالیت او در دنیای اجرا میگذرد. جشن رمضان ، دوستت دارم مادر ، دوستت دارم پدر ، در آستان خورشید و … از جمله برنامه هایی است که کاظم احمدزاده اجرای آن را برعهده داشت.

کوروش یغمایی

کوروش یغمایی آهنگساز و نوازنده کشورمان ۱۲ آذر ۱۳۲۵ در شاهرود متولد شد.

کوروش یغمایی موسیقی را از دوران کودکی آغاز کرد و فعالیت های گسترده ای در موسیقی داشت و آهنگهای ماندگاری از او روانه بازار موسیقی شد و با چهره های زیادی در دنیای موسیقی همکاری داشت.

حجت اشرف زاده

حجت اشرف زاده خواننده کشورمان ۱۲ آذر ۱۳۵۸ در نیشابور متولد شد.

حجت اشرف زاده موسیقی را نزد پدر آموخت و بعد از آن با بهره مندی از استادان به نام به موسیقی سنتی و تلفیقی روی آورد و تابحال چندین آلبوم را روانه دنیای موسیقی کرده است.

ناصر فرهودی

ناصر فرهودی صدابردار کشورمان ۱۲ آذر ۱۳۳۱ در دامغان متولد شد.

ناصر فرهودی فعالیت هنری را از سال ۵۹ آغاز کرد و موسیقی فیلم بسیاری از آثار سینمایی مانند من ترانه ۱۵ سال دارم ، عروس آتش ، سفر به چزابه و … را برعهده داشت.

نصرت کریمی

نصرت کریمی بازیگر سینما و تئاتر و کارگردان کشورمان دی ماه سال ۱۳۰۳ متولد شد و ۱۲ آذر ۱۳۹۸ درگذشت.

نصرت کریمی فعالیت هنری را با تئاتر آغاز کرد و به عنوان دستیار کارگردان ، دستیار فیلمبردار ، تدوینگر ، بازیگر و … فعالیت کرد و اغلب مخاطبان تلویزیون او را با نقش آقاجان در سریال دایی جان ناپلئون می شناسند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *